עוצמה נשית

הכוח שמוביל את העולם

מאת: אור ברנשטיין

לילה, שקט בבית, כולם ישנים. רק את עוד מסתובבת מצד לצד. תמיד יש לך דאגה בלב. דאגה לילדים, משבר בעבודה, אולי הבעל ישן בסלון כבר כמה ימים, ואולי פשוט את בעומס יתר מכל המטלות של היומיום. ככה זה, אישה תמיד מרגישה את כל העולם על הכתפיים שלה.

אולי פעם הכול היה יותר פשוט, כשנשים חיו בעיקר בין ארבע כותלי ביתן, ארגנו בית חם ואוהב ליקרים להן. אבל הזמנים השתנו, רובנו בנוסף גם עובדות, רצות בין סידורים לקניות, ועוד לא דיברנו על הפקות מיוחדות. אז נכון, הוכחנו שאנחנו מסוגלות לתכנן, לנהל, לתכנן, ליזום, להנהיג – והכול בהצלחה מרובה.

אפילו התברגנו לעמדות המפתח. בארצנו הקטנטונת יש לנו במה להתגאות: שרת המשפטים, נשיאת בית המשפט העליון, נגידת בנק ישראל, מנכ"לית פייסבוק ועוד נשים רבות שעשו זאת בענק. גם בזירה העולמית יש לנו נציגות עוצמתיות – אנגלה מרקל ותרזה מיי, ואולי תהיה זו קירסטן ג'יליברנד שתכהן לראשונה כנשיאת ארה"ב.

אז כן, אנחנו הנשים הופכות להיות הכוח דומיננטי שמוביל את העולם, אבל כל זה לא קרה מתוך רצון להתחרות בגברים, או כדי להוכיח כמה אנחנו שוות. זאת התפתחות אחרת לגמרי. כל הפריצה וההישגים הגיעו מתוך הרגשה עמוקה, שהעתיד הטוב של העולם כולו תלוי בנו.

למה? כי כמו שרק אישה יודעת לסדר את בני הבית בחיבור ואהבה, כך דווקא האישה יודעת לגרום לזה שנפסיק לעשות רע זה לזה בכל מישור. שנבין שאנחנו בסך הכול אחים. זו משאלת הלב המשותפת לכולנו, כל נשות העולם – להוביל את העולם לטוב.

התפקיד הזה אינו שמור דווקא לפוליטיקאיות או לנשות עסקים גדולות. זהו תפקידה של כל אחת ואחת מאיתנו, ובעיקר של כולנו ביחד. כי רק אם נעשה זאת ביחד נהפוך לכוח חיובי אדיר שיכול לחולל מהפכה אמיתית בעולם. בצורה כזאת כל אישה, מעקרת בית ועד מנכ"לית חברה, תרגיש סוף סוף מימוש עצמי אמיתי; שכל העולם הוא הבית שלה וסוף סוף היא מכוונת אותו למקום של טוב.

אז בואו נעזור לבית הזה להפוך מקום של ביטחון ושמחה, בואו ניתן לכל העולם את ההרגשה שלכל אחד יש מקום שווה בתוכו, אבל מעל כל ההבדלים יש משהו משותף שמאחד בינינו. ממש כמו במשפחה.

לחצו כאן וקבלו את כל הפרטים על ערב "אישה מובילה" שמדבר בדיוק על זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *