מושגי יסוד
בחכמת הקבלה

סדרת שיעורים עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן המפרשים בשפה ברורה ופשוטה מושגי יסוד בחכמת הקבלה, ומעניקים כלים ליישום המושגים בחיי היומיום של כולנו.

מושגי יסוד בחכמת הקבלה

במה עוסקת התכנית?

שיחות מרגשות ומרחיבות אופקים עם הרב ד"ר מיכאל לייטמן, שמבאר בצורה פשוטה וברורה מושגים בחכמת הקבלה באופן שנוכל להתחבר אליהם, להבין את החכמה ובעיקר ליישם אותה בחיי היום יום.

הרב ד"ר מיכאל לייטמן, הוא מקובל בעל שם בינלאומי, שהיה תלמידו ועוזרו האישי של הרב ברוך שלום אשלג (הרב"ש), בנו הבכור וממשיך דרכו של מחבר פירוש "הסולם" לספר הזוהר, הרב יהודה אשלג (בעל הסולם). הרב לייטמן חיבר למעלה מ-40 ספרים בחכמת הקבלה, אשר תורגמו ליותר מ-20 שפות, והוא מלמד את חכמת הקבלה למעלה מ-30 שנה ל-2 מיליון תלמידיו ברחבי העולם.

צפייה מהנה!

ללא עלות

39+ נרשמים

60 דק'

פרקים נבחרים

1

הנקודה שבלב

מה מיוחד ברצון שנקרא "הנקודה שבלב" ומתי הוא מתעורר בנו, מדוע הוא מושך אותנו ללמוד את חכמת הקבלה וכיצד באמצעותו מתגלה לנו מטרת החיים? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

2

מקובל

כיצד הופך אדם להיות "מקובל", מה משתנה אצלו בדרך שבה הוא רואה את העולם ומהי המטרה שאליה הוא שואף? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

3

רוחניות

מתי מתעורר בנו הרצון לגלות את העולם הרוחני, היכן נמצאת הרוחניות ומה עלינו לעשות כדי להתחיל להרגיש אותה? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

4


מחשבת הבריאה

מהי מחשבת הבריאה, כיצד חכמת הקבלה מסייעת לאדם להתקרב ולגלות אותה ואיך נצליח לראות את העולם כדבר מושלם שנברא עבורינו? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

5

הנאה ותענוג

כיצד הרצונות שלנו שולטים בחיינו ומניעים אותנו, מדוע ההנאה מסיפוקם אינה נשארת לאורך זמן וכיצד נזכה לתענוג האינסופי שעליו מדברת חכמת הקבלה? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

6

נשמה

מהי הנשמה והיכן היא נמצאת, מתי היא מתגלה באדם ומהו "גלגול נשמות" לפי חכמת הקבלה? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

7

המאור המחזיר למוטב

מהו "המאור המחזיר למוטב", כיצד הוא פועל ומשפיע על הרצונות שלנו ואיזו ראיית עולם נפתחת בפנינו באמצעותו? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

8

שורש וענף

מהו השורש והמקור של המציאות שאותה אנו מכירים, מדוע העולם שלנו נקרא "עולם הענפים" ואיך נוכל לגלות את הכוח שיצר אותנו ולהידמות אליו? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

9

אור חוזר

אילו יחסים בין האדם לבורא מתוארים במושג "אור חוזר", כיצד השגתו מעניקה לאדם כלים להיות איתו בקשר ומה האדם יכול להחזיר לבורא? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

10

עשר הספירות

מהי מערכת "עשר הספירות" לפי חכמת הקבלה, כיצד ניתן ללמוד באמצעותה על הקשר בין הבורא לנברא ומהי הדרך לממש אותה על עצמנו? הרב ד"ר מיכאל לייטמן בשיחה עם אורן לוי.

צפייה מהנה

בלחיצה על הכפתור למעלה, הינך מאשר/ת ומסכים/ה למדיניות הפרטיות של "קבלה לעם" ולתנאי השימוש, כולל קבלת אי-מייל. בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר/ת בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בעל פה או לאי-מייל שלי.

המלצות הגולשים

0.0
מבוסס על 0 חוות דעת
5 כוכבים
0%
4 כוכבים
0%
3 כוכבים
0%
2 כוכבים
0%
כוכב אחד
0%
0 of 0 reviews

מצטערים, אין חוות דעת שתואמות לבחירות הנוכחיות שלך

צפייה מהנה

בלחיצה על הכפתור למעלה, הינך מאשר/ת ומסכים/ה למדיניות הפרטיות של "קבלה לעם" ולתנאי השימוש, כולל קבלת אי-מייל. בהתאם לסעיף 30א. לחוק התקשרות (בזק ושירותים תשמ"א-1982) אני מאשר/ת בזה את הסכמתי לקבל מכם דברי פרסומת בכתב או בעל פה או לאי-מייל שלי.

איזה כיף שהצטרפת לאלפי הצופים שלומדים בקורסים ובסדנאות שלנו. אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה.

דילוג לתוכן