המאבק על גילוי חכמת הקבלה

מהי חכמת הקבלה? מדוע מצד אחד היא מושכת אליה את המבקשים לגלות את סוד החיים, ומצד שני מעוררת התנגדות וחשש לעסוק בה?

המאבק על גילוי חכמת הקבלה

מדוע מצד אחד היא מושכת אליה את המבקשים לגלות את סוד החיים, ומצד שני היא מעוררת התנגדות קשה וחשש לעסוק בה?

מה תלמדו בקורס?

תמיד הייתה לך תשוקה גדולה לגלות את האמת בכל דבר בחיים? שאלות שלא נותנות לך מנוח כמו… בשביל מה חיים, ומה מטרת החיים? אם כן, הגעת למקום הנכון!

בקורס הזה נבין יחד איך דווקא חכמת הקבלה, שרבות נאמר עליה, היא הדרך אל האמת הזו שכל כך חיפשת. נראה את הדרך שהחכמה העתיקה הזו עברה מלפני אלפי שנים עד ימינו, כדי להביא את כל העולם אל המימוש האמיתי שלו וגם שלך.

ללא עלות

200+ נרשמים

30 דק'

תוכן הקורס

1

תדמיתה של חכמת הקבלה

מהי חכמת הקבלה באמת, מדוע המקובלים חשו מאוימים והיו להם מתנגדים רבים לאורך ההיסטוריה ומדוע דווקא היום חוזרת חכמת הקבלה לתודעה בכל רחבי העולם?

2

מקורה של חכמת הקבלה

עד זמננו רבים סברו שחכמת הקבלה הצטרפה בשלב כלשהו כנדבך נוסף לחיי התרבות והדת של העם היהודי, והיא מהווה בסך הכול ענף נוסף ביהדות בנוסף לתנ"ך, לתלמוד, לגמרא ולמדרשי חז"ל. המקובלים מסבירים שזו טעות, ושחכמת הקבלה היא שיטה עתיקה בת אלפי שנים לגילוי מקור החיים.

3

מהותה של חכמת הקבלה

חכמת הקבלה הינה שיטה עתיקה שלמד ולימד אברהם עוד בבבל. היא מעבירה את האדם תהליך של התפתחות רוחנית, שבמהלכו הוא עובר מרצונו הטבעי לנצל את הזולת לטובת עצמו, לרצון להתקרב ולדאוג לטובת הזולת.

4

ההתנגדות לגילוי חכמת הקבלה

בשיעור זה נלמד על השורש להתנגדות לחכמת הקבלה, שהוא הופכיות הצורה בין הבורא לנברא. המתנגדים לחכמת הקבלה מרגישים בתת-הכרתם שהקבלה מנוגדת למנגנון הטבעי והאנוכי שקיים בתוכם.

5

ההתנגדות המודרנית לחכמת הקבלה

האדם מסוגל לתפוס משהו רק מתוך דבר והיפוכו. ולכן בשיעור זה נעלה ונתייחס לטענות שונות כלפי חכמת הקבלה, שחלקן קשות ומורכבות וחלקן אידאולוגיות, ודווקא מתוך כך נבין את ייחודיותה.

6

חכמת הקבלה ודת

בשיעור זה נעמוד על ההבדלים בין דת לקבלה על מנת שלא נתבלבל ביניהן. כאשר המקובלים כותבים על "דת" הם מתכוונים לחכמת הקבלה, ולא למנהגים ואופני התנהגות כאלו ואחרים. כמו שכותב בעל הסולם: "מהות הדת היא לפתח בנו את חוש הכרת הרע המוגדר לנו כאהבה העצמית שלנו, ולבוא לידי הטוב המוגדר בשם "אהבת זולתו"".

תלמידים מספרים

2.0
מבוסס על חוות דעת אחת
5 כוכבים
0%
4 כוכבים
0%
3 כוכבים
0%
2 כוכבים
100
100%
כוכב אחד
0%
  1. טליה סתם (לקוח)

    שלום,
    לצערי לא נהנתי, קצת משעמם. חלק מהשיעורים נמחקו למקות שלא סימנתי שבוצע. התאכזבתי

    (0) (0)

הירשמו עכשיו