קבלה ומדע

הקבלה מאמצת גישה מדעית לחקר המציאות הגשמית והרוחנית. בקורס נבין את קווי הדמיון והשוני בין קבלה ומדע, ונבין מה אומרת הקבלה על כמה מהחידות הגדולות של המדע בימינו.

קבלה ומדע

הקבלה מאמצת גישה מדעית לחקר המציאות הגשמית והרוחנית.
בקורס נבין את קווי הדמיון והשוני בין קבלה ומדע, ונבין מה אומרת הקבלה על כמה מהחידות הגדולות של המדע בימינו

נגן וידאו

מה תלמדו בקורס?

מהי המציאות שבה אנו חיים, האם היא תוצר של מוחנו או של המבנה הפנימי שלנו, או שמא אנו תוצרים שלה, מהם הכוחות המרכזיים הפועלים בה, פרט לאלו שאנו מכירים במדע המודרני כגון כוח המשיכה או הכוח האלקטרו מגנטי ומתי נצליח להבין ולהסביר תופעות כגון חיים, מודעות או אלוהות?

בשאלות אלו ועוד נרצה לגעת בקורס מרתק זה הפותח לתלמיד דלת אל הסתכלות חדשה. לא נשתמש במושגים מפוצצים כגון כניסה אל המטריקס או אל מחילת הארנב, אך בהחלט ייתכן ותרצו לצפות בקורס הזה יותר מפעם אחת.

ללא עלות

200+ נרשמים

30 דק'

תוכן הקורס

1

היכרות עם הסינרגיה שבטבע

אם יש כוח קסום בטבע הוא הכוח של הסינרגיה הקיים בכל דבר כמעט ויוצר תופעות מדהימות ולעיתים בלתי צפויות לחלוטין. בין התופעות הללו ניתן למצוא מודעות, חיים ואלוהות.

2

שלמות מול נפרדות

אם הבנת הסינרגיה בטבע מאפשרת לנו לתפוס את הטבע ככוח שלם אחד, אזי מה המקום של ה"אני" מול השלמות הזו, ומדוע הקבלה חולקת יותר במשותף עם הפיזיקה מאשר עם פילוסופיה או סוציולוגיה?

3

המציאות שאותה אנו חיים

כיצד אנו מבינים את המציאות שסביבנו, האם ניתן בכלל לדבר על מציאות שהיא מחוץ לתפיסה הסובייקטיבית שלנו וכיצד התערבות האדם משפיעה על האופן בו הוא תופס את המציאות?

4

בחירה חופשית

כיצד ניתן לדבר על מושג כמו בחירה חופשית במציאות הפועלת בחוקי טבע מוחלטים, והאם אנו מגבילים את עצמנו לתפיסה סלקטיבית בעל כורחנו?

5

המציאות הסינרגטית

שכל ורגש משותף במערכות בטבע, האם היכולת של הפרט לצאת מעצמו יותר אל הרגש סביבתו ועולמו בצורה הרמונית היא יכולת מתפתחת?

6

עקרון הדמיון העצמי בטבע

האם כלל ופרט שווים, וכיצד הדבר בא לידי ביטוי בתופעות כגון פרקטלים בטבע? כמו כן, מדוע דווקא באמצעות שימוש בגישה מדעית בריאה, ניתן לממש את עצמנו בצורה המושלמת ביותר בהינתן התנאים שסיפק לנו הטבע?

תלמידים מספרים

מצטערים, אין חוות דעת שתואמות לבחירות הנוכחיות שלך

הירשמו עכשיו