קורסים

 • 6 שיעורים

  המאבק על גילוי חכמת הקבלה

  ומדוע מצד אחד, היא מושכת אליה את המבקשים לגלות את סוד החיים, ומצד שני, היא מעוררת התנגדות קשה וחשש לעסוק בה?

 • 5 שיעורים

  זוגיות, אהבה, ומה שביניהם

  הזוגיות היא מערכת יחסים מאתגרת בחיינו. יש מישהו מאד שונה ממני, עם הסתכלות אחרת על החיים, וצריך ללמוד איך לנהל איתו חיים משותפים. ההבדלים בינינו יכולים להרוס את הזוגיות או לעזור לנו לרכוש כלים חדשים שיצמיחו אותנו כבני אדם. בקורס זה נעסוק בבניית מערכת יחסים בזוגיות שתצמיח אותנו.

 • 16 שיעורים

  חגי ישראל בראי הקבלה

  לחגים שכולנו אוהבים יש משמעות רבה ועמוקה יותר מכפי שרובנו מכירים. בקורס זה נגלה יחד מהו ההסבר הקבלי לחגי ישראל. הקורס אינו מחייב ידע מקדים בקבלה. הקבלה מסבירה לנו כי שנה היא מלשון שינוי, שינוי שנשנה. מדרגה מחזורית נוספת בהתקדמותו הרוחנית של האדם. חגי השנה מסמלים לנו שלבים באותו תהליך התפתחות. בקורס זה נסביר את התהליך המתחיל בחודש אלול (אני לדודי ודודי לי) - כאשר האדם מתעורר לגלות את הכוח העליון ועד לגמר התיקון בפורים, דרך מדרגות של תיקונים בסוכות, שמחת תורה, חנוכה, ט"ו בשבט ועוד. בקורס נבין את המשמעות הפנימית של כל חג וחג ואיזה שלב הוא מסמל בהתפתחות הרוחנית. בדרך גם נסביר את מקורם של סימנים שונים כגון תפוח בדבש, תקיעת שופר, בניית סוכה, הדלקת נרות ועוד.

 • 8 שיעורים

  יסודות חכמת הקבלה

  לימוד הקבלה זה לא צבירה של ידע, זוהי הרפתקה!

  בחכמת הקבלה אנחנו לומדים את הטבע שלנו, הרצון לקבל. אנו רוכשים בהדרגה את הרצון להשפיע שנמצא מעל זמן, תנועה ומקום, מעל החיים והמוות. האם יש דרך טובה יותר לצאת ממבוך שנראה כמו מבוי סתום, מאשר להתרומם, להביט מלמעלה על המבוך ולראות את התמונה כולה בשלמותה?

  חכמת הקבלה מרימה את האדם עד לדרגה שממנה הוא רואה את התמונה כולה בשלמותה, ומשיג את הסיבה להיווצרות הכול.

   
 • 6 שיעורים

  לראות מעבר לקורונה

  אין אדם בעולם שלא שמע על הקורונה, אבל מישהו מאיתנו עצר לחשוב למה זה קורה? מאיפה הגיע נגיף הקורונה? האם למגפה שמשתקת את כל העולם יש סיבה ומטרה? בקורס מרתק ומרחיב אופקים נבין מה הוביל את האנושות למשבר עולמי אדיר ממדים, אילו לקחים כדאי שנפנים, מה בכוחנו לעשות כדי לסיים את המשבר ואפילו לצאת ממנו נשכרים ואיך יראו החיים שלנו ביום שאחרי הקורונה.

 • 6 שיעורים

  מי אתה עם ישראל?

  איך נוכל למגר את השנאה כלפי היהודים? בקורס הזה נאיר נקודות חשובות בהיסטוריה של עם ישראל לצורך הבנת מקומם של היהודים בקרב האנושות, אז והיום.

 • 6 שיעורים

  מימוש עצמי

  הקורס יחשוף בפניכם את הגישה שחכמת הקבלה מציעה למימוש עצמי מיטבי בתחומי החיים השונים. בקורס נעסוק בשאלות כמו: מהן שלוש השאלות שעלינו לשאול כדי להשיג מימוש עצמי, מהם הגורמים המשפיעים על מימוש עצמי מיטבי ואיך נוכל למנף את המימוש העצמי בעזרת חכמת הקבלה?

 • 5 שיעורים

  מסע לעולם פנימי

  סדרת התוכניות "מסע לעולם פנימי" (Inner Universe Voyage) פותחת את השאלה של מהות החיים, כפר גלובלי ובו קשר אינטגרלי בין האנשים, ומסבירה איך לגלות קשר…
 • 5 שיעורים

  נפגשים עם קבלה

  בואו להכיר את חכמת הקבלה, את עצמכם ולהבין מה חכמת הקבלה יכולה לתרום לחייכם.
 • 6 שיעורים

  סוד הטבע העליון

  כולנו רוצים ליהנות מהחיים ושואלים איך לעשות זאת בצורה האידיאלית? בואו לגלות את דרכה המיוחדת של חכמת הקבלה לענות על שאלה קיומית זו.

 • 6 שיעורים

  על דיכאון ומטרת החיים

  בואו נדבר על דיכאון. בלי פחד, בלי בושה ובלי להסתתר. הגיע הזמן, לא?
  בואו נסתכל עליו קצת מהצד, נחקור אותו ונלמד את המהות שלו. בואו נפצח את שורש הכאב ונגלה את הסיבה האמיתית לדיכאון. בואו לא נסתפק בלתת לגל פשוט לחלוף. בקורס "על דיכאון ומטרת החיים" נסתכל מנקודת מבט חדשה ומפתיעה על תופעת הדיכאון, נלמד איך לנצל אותו לטובת ההתפתחות שלנו, נפתח פתח לשינוי בתפיסה שלנו את עצמנו ואת העולם סביבנו, ועל הדרך נגלה את התשובות לשאלות שנשאלו בתוכנו מאז ומתמיד.

 • 5 שיעורים

  פיזיקה חברתית

  האם אפשר למצוא חוקיות מוחלטת בחברה האנושית כמו במדעי הטבע? ואם כן אז האם זה אומר שאין לנו בחירה חופשית? ואיך כל זה קשור לביג דאטה? עד כמה המדע קרוב להביא אותנו להבנת הסדר החברתי שיאפשר לנו ליצור חברה מאושרת? והאם חכמת הקבלה היא סוג של פיזיקה חברתית? הרבה שאלות ועוד קצת בקורס שלנו על פיזיקה חברתית.

 • 5 שיעורים

  קבלה במילים פשוטות

  אז מהי בעצם חכמת הקבלה, איזה חלק נסתר של המציאות היא חושפת לנו, האם יש מטרה גבוהה לחיים, איך אנחנו חשים את המציאות שמקיפה אותנו, איך פועל המנגנון שמפעיל את בני-האדם, מאיזו סיבה ולאיזו תכלית, מיהו מקובל, לאילו אבחנות הוא הגיע ומה הוא מספר לנו?
  את כל התשובות לשאלות הללו ולעוד הרבה אחרות, תקבל בקורס היסודות "קבלה במילים פשוטות", נצלול יחד בקורס אל תוך פנימיות האדם ואל הרצונות העמוקים ביותר שלו, נלמד מה מסתתר מבעד לרובד החיצוני של המציאות ונגלה את תכלית הקיום האנושי.
  בנוסף, פרק בונוס בו תלמידים, ביניהם הזמר ארקדי דוכין והשחקן הנרי דוד, משתפים בחווית הלימוד ובתובנות ששינו את חייהם.

 • 6 שיעורים

  קבלה ומדע

  מהי המציאות שבה אנו חיים? האם היא תוצר של מוחנו או של המבנה הפנימי שלנו? או שמא אנו תוצרים שלה? מהם הכוחות המרכזיים הפועלים בה פרט לאלו שאנו מכירים במדע המודרני כגון כוח המשיכה או הכוח האלקטרו מגנטי? האם ומתי נצליח להבין ולהסביר תופעות כגון חיים, מודעות או אלוקות? בשאלות אלו ועוד נרצה לגעת בקורס מרתק זה הפותח לתלמיד דלת אל הסתכלות חדשה. לא נשתמש במושגים מפוצצים כגון כניסה אל המטריקס או אל מחילת הארנב, אך בהחלט ייתכן ותרצו לצפות בקורס הזה יותר מפעם אחת...

 • 6 שיעורים

  קבלה מעשית

  בקורס ההמשך של קורס היסודות "קבלה במילים פשוטות", נלמד איך שיטת המחקר של חכמת הקבלה מיושמת בפועל. השיטה העתיקה שהועברה מדור לדור במשך אלפי שנים, עונה על שאלות נצחיות ורלוונטיות לכל אדם: מהי מהות החיים, ומה התפקיד שלי בתוכם?
  בקורס "קבלה מעשית" נפרוש את שיטת העבודה דרכה האדם יכול לגלות משמעות חדשה לחיים, דרך הקשר שלו עם הזולת. נדבר על כלי המחקר שמשמשים את המקובלים, על הסוד הטמון ב"ספר הזוהר" ועל הפרקטיקה של העבודה בקבוצה - "עשירייה", באמצעותה מגלים את חוק ההשפעה.
  הקורס מתווה את הצעדים הראשונים וההכרחיים לכל מי שרוצה לגלות המשמעות האמיתית לחיים, ולהכניס אל החיים שלו סיפוק, שמחה והגשמה עצמית.